MENU
+420 607 617 595

Ze šuplíku

Otevřel jsem šuplík a objevil nějaké rozpracované či nezařaditelné věci a napadlo mě, že je sem taky dám, tak je sem taky dávám.
Read More ›

Mash-up

0
3606
7
Moje klauzurní práce ve druháku na střední. Oskenoval jsem pár sešitů svých kreseb a dal z toho dohromady tuhle koláž. Téma si nepamatuju, ale očividně to prošlo.
Read More ›

Jello T.

0
2581
10
Dalibora Mlčáka znám od svých patnácti let a je to můj velký kamarád – chodili jsme spolu na stejné školy, bydleli na stejných intrech i bytech. Dalibor procestoval kus světa a málem kvůli němu zkrachoval Fomapan, což se málo ví. Žil celkem dlouho na Taiwanu a dokonce se tam stihl i oženit. Toto je plakát který jsem pro něj dělal u příležitosti jeho výstavy fotografií (na které jako správná celebrita ani nebyl) z cyklu Jello T. Tato série fotografií má za sebou hodně silný příběh (viz níže). Dalibor na chlapce také uspořádal sbírku a nejen proto je to můj hrdina. Příběh o Jellovi a jeho matce Nieves, žijících na bývalé skládce Smokey Moun- tain ve filipínské Manile, se odehrává na pozadí dvacenimiliónového megaměsta a chronické chudoby, kdy 40% městské populace žije ve slumech podél řek a dopravních komunikací. To vše bez přístupu k pitné vodě, hygienickým zařízením nebo zdravotní péči. Nieves je jednou z nespočtu chronicky chudých, a pravděpodobně se nikdy nedostane nad hranici chudoby (na Filipínách $1US/den). Její chudoba se s největší pravděpodobností přenese i na její děti. Nievesin příběh by byl příběhem o samém dnu lidské společnosti, kdyby do jejího života nezasáhlo neštěstí v podobě těžkého zranění mozku nejmladšího syna, po kterém zůstal naprosto odkázaný na […]
Read More ›