MENU
+420 607 617 595

Sketchnoting na Evolve summit 2017

V listopadu jsem skečnoutoval EVOLVE! summit 2017 – největší konferenci v oblasti recruitmentu a sourcingu v regionu CEE. Byla tam spousta zajímavých lidí, myšlenek a navíc se to celé odehrávalo v poutavém prostředí brněnského Sono centra.
Read More ›

Ajťákův sad

Kamarád přesvědčil svého souseda, že by byla škoda nechat jabloňový sad ladem a nezkusit z úrody například vyrobit cider. Tak vznikl perfektní domácí cider, kterému jsem rád dělal etiketu.
Read More ›

Drawer

Rozhodl jsem se, že zkusím svůj vlastní komiksový projekt a tak to zkouším. Budu rád za všechny kladné ohlasy a sdílení. Pokud něco nechápete, zeptejte se mamky.  
Read More ›

The Giant Mountains

0
2496
9
S Honzou Martínkem jsme spolupracovali na pár knižních projektech a například oba zbožňujeme indickou kuchyni. Práci se mnou prý považuje za jednu z nejlepších věcí, která ho v životě potkala a dokonce tvrdí, že když se rozhodoval, kdo mu udělá vizuál na desku, byl jsem pro něj jasná volba. Nevím, spíš to chtěl zadarmo. BTW ta hudba není zase tak strašná –> zkuste to!
Read More ›

Knihy Melvil

S nakladatelstvím Jan Melvil Publishing spolupracuji prakticky od začátku jeho existence. Za těch deset let vznikla a vzniká spousta krásných, zajímavých knížek a já jsem hrdý na to, že jsem součástí tohoto nadpozemsky úžasného týmu. Zde uvádím hlavně ty knihy, na kterých jsem participoval nějakou větší měrou. Konkrétní vstupy rád osvětlím osobně. Každopádně si (nebo někomu jinému) minimálně jednu z knížek rozhodně kupte!
Read More ›

Generátor prchavých okamžiků

S Markem (mrkněte třeba na jeho fashionblog) jsme původně chtěli spolupracovat jen na projektu Vibeke Björgen – komiksovém stripu vycházejícím každé pondělí s pravidelností sobě vlastní v magazínu The Zeitung. Marek jednoho krásného dne přišel s tím, že má nějaké texty a chtěl by je vydat, já mu opět doporučil sám sebe coby ilustrátora, on si zase nechal poradit a tak vznikl Generátor prchavých okamžiků. Na knížku jsou vesměs kladné reakce, což dokazuje například její profil na goodreads, nebo recenze od 52 knih. Z důvodu poměrně velkého zájmu nedávno proběhla kampaň na dotisk a po knihách se opět zaprášilo. Rádi bychom časem dostali knížku do běžné distribuce. Právě pracuji na dalším dílu této trilogie a rád bych následně ve volném čase udělal i třetí, protože trilogie by mělo být dílo složené ze tří částí. P.S.: Umělecké fotografie byly použity s laskavým svolením Míši Losekootové <3
Read More ›

Sketchnoting na konferenci nadace VIA

Mike Rohde vymyslel sketchnotes a já překresloval českou verzi jeho knihy. V květnu jsem to praktikoval na dvoudenní konferenci nadace VIA. Vytvořil jsem tam plný skicák skečnout a celou sadu v jednom pdf pak dostali všichni účastníci. Na konci mě bolela hlava a skoro mi upadla ruka, ale soudě dle dosavadních reakcí to za to stálo.
Read More ›

Vibeke Björgen

Marek Nawrath psal na twitter historky o Vibeke Björgen ještě dávno předtím, než to bylo cool. Jednoho dne se zmínil, zda by mu ty krátké příběhy někdo nechtěl vizuálně ztvárnit a… a už jsme někde za sedmdesátým dílem. Každé pondělí můžete objevovat novou epizodu na Zeitungu. S Markem dáváme dohromady třeba i tuhle knížku. Zašli jsme až tak daleko, že jsme si pro naši spolupráci vytvořili společné krycí jméno a logo Mørke Rødkål.
Read More ›

Valentýnky

Někdy stačí zamilovaný pohled, někdy je lepší zamilovaný pohled.
Read More ›

Katalogovky

Jan Melvil se u příležitosti svých desátých narozenin rozhodl, že vznikne katalog jeho dosavadní nakladatelské činnosti. Přemýšleli jsme spolu, jak celou věc uchopit. Poslal jsem Honzovi odkaz na Vibeke a jemu se to zalíbilo. Zkusili jsme to pojmout touto cestou a soudě dle reakcí okolí to vyšlo. Celý katalog si můžete stáhnout tady.
Read More ›