MENU
+420 607 617 595

Ajťákův sad

Kamarád přesvědčil svého souseda, že by byla škoda nechat jabloňový sad ladem a nezkusit z úrody například vyrobit cider. Tak vznikl perfektní domácí cider, kterému jsem rád dělal etiketu.
Read More ›

Drawer

Rozhodl jsem se, že zkusím svůj vlastní komiksový projekt a tak to zkouším. Budu rád za všechny kladné ohlasy a sdílení. Pokud něco nechápete, zeptejte se mamky.  
Read More ›

Elpéčko

0
727
8
Krom toho, že má Jan P. Martínek rád vindaloo, dělá plno různých věcí – třeba hudbu. Dělali jsme spolu na knize Příručka skečnoutingu –Honza překládal Mikeovy texty a já to celé překresloval. Když ho napadlo, že by stálo za to udělat kompilaci skladeb, které složil kdesi v Krkonoších, vybavil si naši skvělou spolupráci (resp. moji spolehlivost, kreativitu a tak dále) a napadlo ho, že bych mu k tomu mohl nakreslit obal. A tak jsem mu k tomu nakreslil obal. Bohužel to ještě nemá zcela pohromadě, ale až to bude, tak sem dám link!
Read More ›

Knihy Melvil

S nakladatelstvím Jan Melvil Publishing spolupracuji prakticky od začátku jeho existence. Za těch deset let vznikla a vzniká spousta krásných, zajímavých knížek a já jsem hrdý na to, že jsem součástí tohoto nadpozemsky úžasného týmu. Zde uvádím hlavně ty knihy, na kterých jsem participoval nějakou větší měrou. Konkrétní vstupy rád osvětlím osobně. Každopádně si (nebo někomu jinému) minimálně jednu z knížek rozhodně kupte!
Read More ›

Generátor prchavých okamžiků

S Markem (mrkněte třeba na jeho fashionblog) jsme původně chtěli spolupracovat jen na projektu Vibeke Björgen – komiksovém stripu vycházejícím každé pondělí s pravidelností sobě vlastní v magazínu The Zeitung. Marek jednoho krásného dne přišel s tím, že má nějaké texty a chtěl by je vydat, já mu opět doporučil sám sebe coby ilustrátora, on si zase nechal poradit a tak vznikl Generátor prchavých okamžiků. Na knížku jsou vesměs kladné reakce, což dokazuje například její profil na goodreads, nebo recenze od 52 knih. Z důvodu poměrně velkého zájmu nedávno proběhla kampaň na dotisk a po knihách se opět zaprášilo. Rádi bychom časem dostali knížku do běžné distribuce. Právě pracuji na dalším dílu této trilogie a rád bych následně ve volném čase udělal i třetí, protože trilogie by mělo být dílo složené ze tří částí.
Read More ›

Skečnouty

Mike Rohde vymyslel sketchnotes a já překresloval českou verzi jeho knihy. V květnu jsem to praktikoval na dvoudenní konferenci nadace VIA. Vytvořil jsem tam plný skicák skečnout a celou sadu v jednom pdf pak dostali všichni účastníci. Na konci mě bolela hlava a skoro mi upadla ruka, ale soudě dle dosavadních reakcí to za to stálo.
Read More ›

Vibeke Björgen

Marek Nawrath psal na twitter historky o Vibeke Björgen ještě dávno předtím, než to bylo cool. Jednoho dne se zmínil, zda by mu ty krátké příběhy někdo nechtěl vizuálně ztvárnit a… a už jsme někde za sedmdesátým dílem. Každé pondělí můžete objevovat novou epizodu na Zeitungu. S Markem dáváme dohromady třeba i tuhle knížku. Zašli jsme až tak daleko, že jsme si pro naši spolupráci vytvořili společné krycí jméno a logo Mørke Rødkål.
Read More ›

Valentýnky

Někdy stačí zamilovaný pohled, někdy je lepší zamilovaný pohled.
Read More ›

Katalogovky

Jan Melvil se u příležitosti svých desátých narozenin rozhodl, že vznikne katalog jeho dosavadní nakladatelské činnosti. Přemýšleli jsme spolu, jak celou věc uchopit. Poslal jsem Honzovi odkaz na Vibeke a jemu se to zalíbilo. Zkusili jsme to pojmout touto cestou a soudě dle reakcí okolí to vyšlo. Celý katalog si můžete stáhnout tady.
Read More ›

Hlavičky

Je to asi rok, co se mě Libor Kříž zeptal, zda mu nebudu dělat hlavičky. Já začal kreslit tyhle obrázky na jeho blog. On se nedávno u piva prokecl, že tím myslel, jestli si nepůjdeme čutnout fotbal do parku, ale prý to nevadí, že se mu to celkem líbí.
Read More ›